Moje Światy. Wystawa profesor Ireny Lipskiej Zworskiej

zapro1rrr

Fundacja Unikat ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę profesor Ireny Lipskiej-Zworskiej pod tytułem Moje Światy, która odbędzie się 20.10.2015 roku w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu w ramach II Biennale Mistrzów Ceramiki im.Bronisława Wolanina.
Profesor Irena Lipska-Zworska ostatnią dużą odsłonę swoich prac miała w 2003 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Osobiście jestem niezmiernie wdzięczna Twórczyni, za to że zgodziła się na udział w tak trudnym logistycznie przedsięwzięciu. Dziękuję za zaufanie i przekazanie niemalże wszystkich prac do Muzeum celem zrobienia ekspozycji.
Wystawa będzie udostępniona dla publiczności do 12.02.2016 roku.
Ekspozycja będzie wyborem ze 120 prac dostarczonych przez artystkę, prac muzealnych oraz pochodzących z prywatnej kolekcji.
Fundacja Unikat jest pomysłodawcą całego projektu.
Odpowiada za pośrednictwo w kontaktach między Artystką wystawy i Muzeum oraz koordynację prac związanych z przygotowaniem tekstów do katalogu.
Fundacja zobowiązała się do przygotowania projektu katalogu, zaproszenia i plakatu, ale ta koncepcja uległa zmianie. Aktualnie te czynności są po stronie Muzeum.
Kuratorem wystawy jest pani Jadwiga Kornecka-Cebula, która z wielką starannością, pietyzmem i dbałością o każdy eksponat przygotowała ekspozycje. Osobiście jestem Jej bardzo wdzięczna i nie wyobrażam sobie realizacji tego projektu bez jej pomocy i wielkiego zaangażowania. Pani Jadwiga aktualnie przebywa poza krajem i nie będzie niestety obecna na wernisażu. Za ciągłość prac przy projekcie odpowiada pani Maria Solecka. Aranżacją wystawy zajęła się Agata Zworska.
W tym miejscu chcę podziękować wszystkim muzealnikom, którzy włączyli się w proces tworzenia wystawy i Agacie Zworskiej za poświęcony czas i wielką pracę.
Zapraszam na wernisaż, który będzie się odbywał w dniu imienin Artystki.

Iwona Siewierska
Prezes Fundacji Unikat